Kavárna a čokoládovna v centru Zlína

Obsah/pozadí:

Zobrazit pozadí -><-Zobrazit obsah

Ovládání pozadí:

DSCN2745  DSCN2738  DSCN2746

Historie kávy a naše káva

Podle legendy byla káva objevena v 9. století pastevcem ovcí, jehož stádo jej budilo ze spaní. Když si pastevec uvědomil, že ovce pozřely červené bobule ze stále zeleného stromu a že tyto bobule mají stejný účinek i na něj, sdělil svůj objev opatovi místního kláštera. Opat poté bobule vyluhoval a připravil horký nápoj, který udržel mnichy vzhůru během dlouhých modlitebních hodin.
Ve 13. století se začala káva pěstovat na polích v Jemenu. Pití kávy se stávalo důležitou událostí dne, při které se scházeli významní lidé a diskutovali o uplynulých událostech. Region Arábie si chránil své kávové tajemství a do Evropy se vyvážela jen neúrodná kávová zrna. Kávu se nakonec podařilo propašovat do Asie, Evropa měla přístup k vlastním plantážím a kávový boom mohl naplno začít.

Logo Mr. Coffee

Hledání výborného šálku kávy nás dovedlo až tak daleko, že jsme si kávu sami začali pražit, čímž máme pod kontrolou mnohem větší část přípravy kávy a výsledkem je lahodný šálek espressa na Vašem stole. Pražírna kávy Mr. Coffee se nachází přímo pod Kavárnou v kostce a jedná se o jedinou pražírnu kávy ve Zlíně. Proto můžeme zaručit vždy čerstvou a kvalitní kávu. Kávu pražíme pravidelně po malých dávkách, abychom zaručili její čerstvost. Kvalita kávy je pro nás hlavním posláním a chceme, aby si u nás každý na kávě pochutnal.

 

Jednou za čas ochutnáváme kávy i z českých nebo zahraničních pražíren, jako je Union Hand Roasted, Has Bean nebo La Boheme a proto kromě naší vlastní kávy u nás máte možnost ochutnat také něco nového.

Kontaktní formulář 

Jméno *

E-mail *

Telefon

Ověřovací kód *captcha

* Povinné položky

Zpráva *